Kalendarz wydarzeń – czerwiec 2017

• 01.06 Dziewczynki pokaz tańca na Górce Środulskiej

• 01.06 zapisane dzieci idą na warsztaty kulinarne do Cogut & Wino

• 06.06- Olimpiada Sportowa (jadą wszystkie dzieci)

• 08.06-piknik rodzinny

• 12.06-Geosfera-piknik

• 23.06 Dzień Mamy i Taty + pożegnanie – godzina 14:30 ( nie możemy zacząć później ponieważ chcą nas pożegnać Pszczółki)

• ostatni tydzień – wyjazd na całodniową wycieczkę pociągiem do Gliwic (więcej informacji wkrótce)

Zielone przedszkole 2016

Szczegóły dotyczące wyjazdu:

regulamin str. 1, regulamin str. 2, harmonogram

Data wyjazdu: 09-13.05.2016

Cena: 480zl od dziecka; w cenie jest autokar, noclegi, wyżywienie, program edukacyjny, ubezpieczenie grupy – wpłat należy dokonywać u p. Maćka

Nauczyciele z AKP: Sosnowska Ewelina, Morawiecka Sonia, Jamróz Aleksandra
i Bartkowska Aleksandra (w zależności od ilości dzieci)

Potrzebne będą: rzeczy na basen (czepek, strój, klapki, ręcznik); ubrania i buty przeciwdeszczowe, ciepła bluza, ręcznik, dodatkowa bielizna, piżama, zestaw ubrań na cieplejsze i na chłodniejsze dni; kosmetyki (mydło, pasta do zębów, krem z filtrem), szczoteczka do zębów, kapcie, jedna zabawka (bez drobnych elementów), mały plecak (na wycieczki); podpisana lista leków i sposób przyjmowania (dotyczy dzieci przyjmujących stale leki); koniecznie coś przeciw kleszczom.

Nie zabieramy kieszonkowego; w razie potrzeby nauczycielki dokonają zakupu i na podstawie paragonów rozliczą się indywidualnie z rodzicami.

Dzień 1. „Młody Przyjaciel Przyrody”

godz.9.30 wyjazd spod przedszkola autokarem

przyjazd do Ośrodka „Ostoja” w Spale, rozpakowywanie bagaży i zajmowanie pokoi w ośrodku,

godz.13.00 obiad

godz.15.00 gry i zabawy na ścieżce ekologicznej, wśród 200- letnich sosen i dębów a także zajęcia przyrodnicze połączone z poznawaniem roślin i zwierząt rzeki Pilicy i Spalskiego Parku Krajobrazowego. Tropienie zwierząt, zabawy edukacyjne.

-Warsztaty naukowo -artystyczne  – “Prehistoria” – poznawanie dawnych dziejów Ziemi oraz zwierząt ją zamieszkujących.

godz.18.00 kolacja

Dzień 2. „Dzień Cyrku i Sportu”

godz.9.00 śniadanie

godz. 10.00 zajęcia cyrkowe na dobry humor w grupie  – nauka chodzenia na szczudłach, żonglowania oraz zajęcia sportowe i łucznicze. Nauka strzelania z łuku angielskiego.

godz. 13.00 obiad

godz.15.00 –kąpiel na basenie olimpijskim w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale (potrzebny strój kąpielowy, czepek i klapki).

godz.18.00 kolacja

Dzień 3.  „Święto Wypraw”

godz.9.00 śniadanie

godz.10.00 Festiwal Dziel Sztuki – nauka techniki plastycznej filcowanie runa owczego. Technika ta  znana głównie w Skandynawii  jest starą techniką zdobniczą. Dzięki niej powstają atrakcyjne przedmioty użytkowe. Prowadzenie Danuta Nowak;

godz. 13.00 obiad

godz.15.00 Wyprawa do miejscowości Konewka gdzie znajduje się zespól bunkrów z II wojny światowej. Po tych tajemniczych budowlach, gdzie stacjonowało niemieckie dowództwo i których historia nie do końca jest poznana, oprowadzi nas przewodnik.

godz. 19.00 -Dyskoteka

Dzień 4. „Święto Sztuk Plastycznych i Nauki”

godz.9.00 śniadanie

godz.10.00 Nowe techniki plastyczne – pamiątki ze Spały.

godz.13.00 obiad

godz.15.00 Warsztaty edukacyjne – Cztery Żywioły, czyli Świat wokół Nas (w ramach zajęć będzie prezentowana wiedza popularno-naukowa, doświadczenia badawcze, oraz zabawy teatralne)

godz.18.00 kolacja

Dzień 5. „Dzień Młodego Podróżnika”

godz.9.00 śniadanie oraz wydanie prowiantu obiadowego na podróż.

ok.10.30 Wyjazd do Skansenu Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim na zajęcia edukacyjne (poznawanie funkcjonowania młyna wodnego, bogata kolekcja ruchomych makiet wiatraków i młynów oraz kół młyńskich, „skarby rzeki Pilicy”. Zwiedzanie rezerwatu przyrodniczo-geologicznego „Niebieskie Źródła” (ostoja ptaków wodnych). „Piknik w leśniczówce” -przyjazd do leśniczówki – lecznicy dzikich zwierząt na zajęcia edukacyjne. Poznawanie historii zwierząt, które trafiły do lecznicy, dzików, jeleni, jastrzębi, puchaczy, bocianów. Poznawanie różnych ras zwierząt gospodarczych (osiołków, koni, owiec, kóz). Piknik – ognisko i  pieczenie kiełbasek.

godz.17.00 przyjazd pod przedszkole.

Organizator: Ośrodek Twórczych Działań Edukacyjnych