Monika Syguła-Witkowska

dyrektor ds dydaktycznych

Jestem oligofrenopedagogiem, posiadam również dyplom ukończenia studiów z kształcenia przedszkolnego oraz wczesnoszkolnego. Ukończyłam studia podyplomowe z terapii pedagogicznej. Brałam udział w wielu szkoleniach i kursach doskonalących mój warsztat pracy. Wiem jak wspierać maluchy aby aktywnie i z radością w czasie zabaw i zajęć odkrywały otaczający je świat. Chcę aby dzieci rozwijały zainteresowania i zdolności na miarę swoich możliwości.
Od zawsze wiedziałam co chcę robić w życiu stąd odpowiedni dobór studiów z zakresu pedagogiki terapii dziecięcej edukacji przedszkolnej. Praca z maluchem jest dla mnie pasją, którą odkrywam każdego dnia, bowiem każdy dzień to dla mnie porcja energii, a każdy codzienny uśmiech dziecka to najwspanialsza nagrodą.

 

SONIA_CHROST

Sonia Morawiecka

nauczyciel

Jestem pedagogiem terapeutą – skończyłam pedagogikę rewalidacyjną, specjalność pedagogika terapeutyczna na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, studia podyplomowe na kierunku wychowanie przedszkolne ukończyłam na Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Katowicach. W Akademii Kolorowych Podróży pracuję od 2011 roku, obecnie jestem nauczycielem w grupie Skrzaty, prowadzę zajęcia informatyczne dla przedszkolaków z najstarszych grup, a wcześniej również rytmikę oraz zajęcia twórczego myślenia.

 

 

MARTA_CIEPIELEWSKA

Marta Ciepielewska

nauczyciel w grupie Smerfy

Jestem absolwentką Wyższych Studiów Magisterskich na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne w Górnośląskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Kardynała Augusta Hlonda w Mysłowicach, ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku Logopedia. W trakcie studiów zdobyłam doświadczenie w pracy z dziećmi dzięki odbytym praktykom w Przedszkolu Integracyjnym gdzie pracowałam z grupą dzieci niepełnosprawnych. W Niepublicznym Przedszkolu Akademia Kolorowych Podróży jestem wychowawcą grupy Smerfy. Doskonalę swoją wiedzę i nabywam nowe umiejętności poprzez udział kursach doskonalących i warsztatach. Jestem osobą otwartą, serdeczną i życzliwą. Swój wolny czas spędzam bardzo aktywnie: rolki, rower, spacery. Lubię czytać książki.

 

 

 

AGNIESZKA_CZAPLA

 

Agnieszka Czapla

lektor języka angielskiego

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie, kierunku filologia angielska o specjalnościach nauczyciel języka angielskiego oraz edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Mam wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego dzieci, młodzież oraz dorosłych. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam dzięki odbytym praktykom w przedszkolu oraz domu małego dziecka. Kilka miesięcy spędziłam w Anglii, pracując z dziećmi angielskimi w ramach programu wymiany edukacyjno- kulturowej Au Pair.

W kręgu moich zainteresowań znajdują się psychologia rozwojowa, psycholingwistyka, metodyka nauczania języka angielskiego, w tym szczególnie zastosowanie technik podejścia leksykalnego do nauczania języków obcych oraz muzyka (jazz, blues, muzyka klasyczna). Ukończyłam Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Sosnowcu, w klasie fortepianu. Prywatnie, jestem mamą dwójki dzieci w wieku 2 i 4 lata, z którymi staram się aktywnie spędzać każdą wolną chwilę.

EWELINA_SOSNOWSKA

Ewelina Sosnowska

nauczyciel w grupie Słoneczka

Jestem absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w specjalności edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Swoją pracę opieram na doświadczeniu zdobytym podczas praktyk pedagogicznych oraz pracy w Akademii Twórczego Rozwoju dla dzieci i młodzieży. W pracy ze swoimi podopiecznymi staram się wykorzystywać nowoczesne strategie i techniki nauczania, dzięki czemu owocna nauka jest dla dzieci świetną zabawą. Kontakt z dziećmi przynosi mi wiele radości, a każdy ich nawet najmniejszy postęp ogrom satysfakcji. W Akademii Kolorowych Podróży prowadzę zajęcia artystyczne poprzez które staram się wzbudzić w dzieciach kreatywność i poszerzyć ich plastyczne horyzonty.

 

ALEKSANDRA_JAMROZ

Aleksandra Jamróz

nauczyciel w grupie Gwiazdki

Ukończyłam pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą w stopniu licencjat oraz pedagogikę zdrowia na studiach magisterskich. Jestem również absolwentką studiów podyplomowych kierunku edukacja zintegrowana wczesnoszkolna i przedszkolna. W przedszkolu jestem drugim nauczycielem w grupie Skrzaty. Prowadzę również zajęcia z origami dla wszystkich grup.

 

BARBARA_RUSEK

Barbara Rusek-Bargieła

nauczyciel w grupie Pszczółki, lektor języka angielskiego

Jestem absolwentką filologii angielskiej w Wyższej Szkole Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach, gdzie uzyskałam stopień magistra. Moją pasją jest nauka języków obcych, dzięki czemu praca i zabawa z dziećmi daje mi nie tylko wiele satysfakcji, ale jest również pouczającą przygodą, motywującą do dalszego działania. W przedszkolu prowadzę zajęcia z języka angielskiego oraz języka hiszpańskiego.

 

ALEKSANDRA_BARTKOWSKA

Aleksandra Bartkowska

nauczyciel w grupie Pszczółki

Jestem studentką studiów pedagogicznych, specjalizacja- zintegrowane wychowanie wczesnoszkolne i przedszkolne. W Akademii Kolorowych Podróży stawiam swoje pierwsze kroki jako pomoc nauczyciela. Mimo iż są to dopiero moje początki z pełnym zaangażowaniem i głową pełną pomysłów realizuje się zawodowo. Jestem osobą pozytywnie nastawioną do życia, zawsze uśmiechniętą. Staram się by moi podopieczni czuli się przy mnie bezpiecznie i komfortowo oraz z każdym dniem powracali do przedszkola z uśmiechem na twarzy.
W mojej pracy stawiam na kreatywność, a najlepiej odnajduje się w dziedzinie sztuk plastycznych. W wolnych chwilach relaksuje się przy dobrej muzyce czy filmie, lub spędzając je w towarzystwie znajomych.

 

 

PAULINA_RAL

Paulina Rał

 nauczyciel w grupie Tygrysy

Jestem absolwentką Wyższych Studiów Magisterskich na kierunku pedagogika resocjalizacyjna w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Katowicach, ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku wychowanie przedszkolne oraz studia kwalifikacyjne z oligofrenopedagogiki. Praca z dziećmi przynosi mi dużo satysfakcji i radości. Każdy dzień w przedszkolu jest dla mnie nowym doświadczeniem,w mojej pracy stawiam na wszechstronny rozwój, indywidualne podejście i radość maluchów, bo to właśnie radość i uśmiech dzieci jest dla mnie najlepszą nagrodą w wykonywanej pracy.

 

 

 

 

ANNA_GONCERZ

 Anna Goncerz – Liberek

nauczyciel w grupie Gwiazdki

Jestem absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego na kierunku edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Poza odbytymi podczas studiów praktykami swoje doświadczenie zdobywałam prowadząc zajęcia artystyczno-teatralne z najmłodszymi. Pracowałam także jako trener nowoczesnych metod szybkiego uczenia się z dziećmi w wieku przedszkolnym. W swojej pracy kieruję się przede wszystkim dobrem dziecka. Dbam o przyjazną i pełną wsparcia atmosferę w grupie, by każdy czuł się wyjątkowo. W Akademii Kolorowych Podróży stawiam pierwsze kroki jako pomoc nauczyciela w grupie Gwiazdki.

 

 

 

 

 

 

 

 

KASIA_KOT

Katarzyna Kot

nauczyciel w grupie Pszczółki

Jestem absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam już w czasie studiów, pracując jako opiekun świetlicy w szkole podstawowej a pózniej na stażu w przedszkolu jako nauczyciel wychowania przedszkolnego, gdzie prowadziłam zajęcia umuzykalniające w grupie młodszej. Brałam również udział w wielu szkoleniach i warsztatach, dzięki którym poszerzyłam swoje wiedzę i umiejętności.
Obecnie uczęszczam na studia podyplomowe na kierunku rytmika i taniec w wychowaniu muzyczno- ruchowym dzieci . Jestem osobą uśmiechniętą , optymistycznie patrzącą w przyszłość. Praca z dziećmi jest dla mnie życiową pasją, która daje mi wiele satysfakcji a dziecięce uśmiechy motywują mnie do dalszego działania.

 

 

 

 

JOANNA_KRAWIEC

Joanna Krawiec
 

nauczyciel w grupie Misie

 Jako absolwentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej o specjalizacji: Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne wiem, że praca nauczyciela wymaga nie tylko doskonałych kwalifikacji i podejścia do dzieci ale również musi być wspierana przez dobrą atmosferę i wielkie serce. Doświadczenie jako pedagog zdobyłam podczas pracy jako wychowawca grupy integracyjnej. Uwielbiam pracować z dziećmi, bo cenię sobie ich radość, energię i kreatywność. Staram się nie tylko dbać o moich podopiecznych, ale również mieć do każdego dziecka indywidualne podejście. Praca w zawodzie nauczyciela nauczyła mnie pokory i cierpliwości. Nieograniczone umysły dzieci, ich marzenia i fantazje, mogą być wzorem dla wielu dorosłych.  W Akademii Kolorowych Podróży prowadzę zajęcia z rytmiki.

 

 

 

 

 

KINGA_KRAS

 

Iwona Kożuch
 

nauczyciel w grupie Smerfy

Jestem absolwentką Wyższych Studiów Magisterskich na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne w Górnośląskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Kardynała Augusta Hlonda w Mysłowicach. Studia utwierdziły mnie w przekonaniu, że do każdego dziecka trzeba mieć indywidualne podejście. Należy również  tworzyć takie warunki, aby w przedszkolu czuły się jak w drugim domu – bezpieczne, kochane i szczęśliwe.  W Akademii Kolorowych Podróży stawiam swoje pierwsze kroki jako pomoc nauczyciela. Moim głównym zadaniem w pracy jest sprawowanie opieki nad dziećmi odpowiednio do ich potrzeb w czasie pobytu w przedszkolu. W pracy przyświecają mi słowa „ Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.  W życiu zawodowym i prywatnym cechuje mnie łatwość w nawiązywaniu kontaktów  z drugim człowiekiem, a także kreatywność, cierpliwość i podzielność uwagi połączona
z umiejętnością koncentracji. W wolnym czasie uwielbiam jeździć na rowerze, rolkach oraz podróżować.

 

 

 

 

 

 

ALEKSANDRA_CHMIEL

 

Aleksandra Chmiel
 

nauczyciel w grupie Tygrysy

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku nauczycielskim oraz studiów podyplomowych Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne. Jestem ratownikiem WOPR, instruktorem pływania, posiadam kwalifikacje do prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Przez wiele lat byłam wychowawcą i kierownikiem obozów i kolonii letnich dla dzieci w różnych grupach wiekowych.

Moją pasją jest sport i taniec, dlatego w pracy zawodowej stawiam na aktywność fizyczną, kształtowanie koordynacji wzrokowo-ruchowej i zarażanie dzieci miłością do muzyki i tańca. Jestem mamą dwójki dzieci i to właśnie macierzyństwo nauczyło mnie spojrzenia na świat oczami dziecka i radości z każdego nowego dnia. Podziwiam dzieci za ich szczerość w wyrażaniu własnych myśli oraz nieskończone pokłady pozytywnej energii.

 

 

 

 

 

 

Emilia Sabiszewska
 

pomoc nauczyciela w grupie Słoneczka

Jestem absolwentką studiów Wyższych Uniwersytetu Śląskiego na wydziale Socjologii, ukończyłam również studia podyplomowe na kierunkach: przygotowanie pedagogiczne oraz edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Moje pierwsze doświadczenie z dziećmi zdobyłam będąc wolontariuszką w domu dziecka pełniłam tam role przyjaciela – byłam osobą, do której dzieci zawsze mogły przyjść kiedy potrzebowały pomocy lub kiedy chciały spędzić z kimś swój wolny czas. Właśnie tam przekonałam się, ze praca z dziećmi jest tym czym chciałbym zajmować się w swoim życiu – sprawia mi ona wiele radości i daje ogromną satysfakcję. Staram się, aby każdy dzień dziecka w przedszkolu przyniósł mu wiele radości jak i pozytywnie wpłynął na jego wszechstronny rozwój

 

Jeśli nie jesteś jeszcze podróznikiem AKP skontaktuj się z nami

AKADEMIA KOLOROWYCH PODRÓŻY ul. Zamkowa 19, Sosnowiec 41-200  I  www.przedszkoleakp.pl  I  tel. 664 780 000
dzieci_stopka