Nasze Przedszkole już kolejny raz bierze udział w akcji Szlachetna Paczka. Tym razem postaramy się wspólnie pomóc państwu Agnieszce i Cezarowi oraz trójce ich dzieci. Poniżej przedstawiamy opis rodziny i jej potrzeby. Poniższa lista znajduje się w szatni – będziemy ją na bieżąco aktualizować. Podobnie jak w zeszłym roku – prosimy składać deklaracje zakupu poszczególnych rzeczy u nauczycielek lub drogą mailową. Zwracamy szczególnie uwagę na kwestię zakupu pralki – jest to wydatek niezbędny, a jednocześnie przekraczający możliwości rodziny – może i w tym roku uda nam się spełnić to marzenie.

W zeszłym roku udało nam się zebrać ogromne paczki, wdzięczność rodziny była nie do opisania – dlatego liczymy na Państwa podobne zaangażowanie również w tym roku.

Kod rodziny

SLA II-1443-508862

Opis rodziny
Pani Agnieszka (34 l.) wraz ze swoim partnerem panem Cezarym (61 l.) wychowują trójkę dzieci: 11-letniego Bartosza, 6-letniego Borysa i 5-letnią Wiktorię.
Życie pani Agnieszki nigdy nie było usłane różami. Z powodu problemów rodzinnych ukończyła tylko szkołę podstawową, co uniemożliwiło jej dobry startu w życiu. Starając się o jakąkolwiek pracę wielokrotnie spotykała się z odmową. Kiedy 11 lat temu urodził się najstarszy syn – Bartosz – pani Agnieszka zaprzestała poszukiwania pracy, gdyż zajęła się opieką nad synem. Gdy ten poszedł do przedszkola, pani Agnieszka po raz kolejny starała się o pracę, jednak i tym razem bezskutecznie. Sześć lat temu na świat przyszedł Borys, u którego stwierdzono niedowład lewej strony. Obecnie pani Agnieszka nie pracuje, gdyż codziennie jeździ z Borysem na rehabilitację. Pani Agnieszka wraz z partnerem i dziećmi mieszka w jednopokojowym mieszkaniu. Pomimo trudnej sytuacji materialnej i życiowej pani Agnieszka stara się jak najlepiej dbać o dom i podtrzymywać ciepło ogniska domowego. Pan Cezary stara się jak może pomóc pani Agnieszce jednak endoproteza biodra uniemożliwia mu wykonywanie niektórych czynności. Rodzina utrzymuje się jedynie z zasiłków, co po odliczeniu kosztów mieszkania daje kwotę ok. 180 złotych miesięcznie na osobę.
Pani Agnieszka jest osobą niezwykle radosną, oddaną swoim dzieciom. Poświęca im bardzo wiele czasu w ciągu dnia, jednak brakuje jej go dla niej samej. Pani Agnieszka marzy o ustabilizowaniu sytuacji materialnej rodziny, podjęciu kursów i znalezieniu pracy. Aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy i uzupełnić kwalifikacje zawodowe, pani Agnieszka chciałaby podjąć kurs opieki nad dziećmi lub osobami starszymi. Pani Agnieszka na co dzień ma wsparcie w swoim partnerze, panu Cezarym, który na miarę swoich możliwości wspiera ją w codziennych obowiązkach. Najwięcej siły i radości dają im dzieci, z których są bardzo dumni, a dla których, jak mówią, oddaliby wszystko co się da.
Wśród najważniejszych potrzeb pani Agnieszka wymienia pralkę – obecna jest zepsuta, co zmusza panią Agnieszkę do prania ręcznego, a to zajmuje bardzo dużo czasu. Oprócz tego pani Agnieszka prosi o żywność i odzież dla swoich najbliższych.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

POTRZEBY RODZINY

I Żywność trwała:

II Środki czystości i artykuły higieniczne

III ODZIEŻ I OBUWIE

ODZIEŻ
Lp Imię Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe) Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Sylwetka Uwagi
1 Agnieszka przejściowe spodnie 38 szczupła jasne
2 Agnieszka przejściowe kurtka 40 szczupła jasne
3 Cezary zimowe spodnie 58/60 z pasie tęgawy jasne
4 Cezary zimowe kurtka XXL tęgawy jasne
5 Wiktoria przejściowe spodnie 110 cm szczupła jasne