Przedszkolaki z grup Pszczółki, Słoneczka i Skrzaty wybrały się pierwszy raz do Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia w Katowicach. Dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej „Opowieść o motocyklach” – dzięki prezentacji i filmom mogły przekonać się, jaka jest historia motocykli, co sprawia, że działają oraz czym różniły się pierwsze motocykle od obecnych. Najciekawsze oczywiście dla dzieci było zwiedzanie eksponatów zgromadzonych przez Muzeum – kolekcja motocykli wywołała u dzieci zachwyt i sprowokowała do zadawania tysiąca pytań 🙂 Po lekcji zostaliśmy oprowadzeni po budynku walcowni, dzieci dowiedziały się, jak wyglądał proces produkcji i przetwarzania cyny, mogły również z bliska obejrzeć wiele maszyn i pojazdów fabryki.