„a dlaczego…?”

„a dlaczego…?” jest jednym z najczęściej zadawanych pytań przez nasze żądne wiedzy pociechy. Często nie możemy się nadziwić jak dziecko mogło wymyśleć tak skomplikowane pytanie. A znalezienie na nie odpowiedzi spędza nam sen z powiek. Prowadzone przez nas zajęcia „a dlaczego…?” mają za zadanie odpowiedzieć na takie pytania, jak również przybliżyć naszym przedszkolakom otaczające je na co dzień przedmioty.
Ukazanie sposobu wytwarzania artykułów codziennego użytku, a także różnych smakołyków pozwoli naszym małym odkrywcom zrozumieć, że powstawanie większości przedmiotów jest złożonym procesem i wymaga pracy wielu ludzi czy maszyn. A my na sklepowych półkach widzimy jedynie efekty tej pracy. Ponadto często to etapy wytwarzania produktu są ciekawsze niż sam gotowy przedmiot.

Celem zajęć jest: pielęgnowanie i pogłębienie dziecięcej ciekawości, dociekliwości, wyobraźni, ale również wykształcenie swego rodzaju poszanowania dla przedmiotów.
W każdym miesiącu poznamy sposób powstawania konkretnego przedmiotu. Dzięki krótkim filmikom i objaśnieniom pochodzącym z miejsc w których dany przedmiot powstaje odbędziemy fascynujące podróże do różnych fabryk, warsztatów i zakładów.